پروپوزال تکمیل شده روانشناسی و مدیریت بازرگانی

پروپوزال یا طرح اولیه تحقیقاتی ، یک فرم اولیه تحقیقاتی است که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری باید آن را قبل از آغاز مراحل اولیه پایان نامه تحقیقاتی و پژوهشی خود، تکمیل کرده و به هیئت علمی دانشگاه و اساتید مختلف رشته خود ارائه دهند . فرم خام نگارش پروپوزال در دوره کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به رشته و گرایش های تحصیلی دارای قسمت های متفاوتی است اما اساس و پایه آن در تمام مقاطع ، مشابه است . این نمونه فرم طرح تحقیقاتی به عنوان یک پیش نویس برای پایان نامه ها تلقی می شود که اگر به درستی کامل گردد می تواند مراحل اجرای رساله دکتری یا پایان نامه کارشناسی ارشد را سریع تر پیش ببرد .

تکمیل فرم پروپوزال باید به روش صحیح و اصولی انجام گیرد. معمولاً دانشجویان در سال پایانی تحصیلات تکمیلی یا در اواسط دوره تحصیل، این فرم را از کارشناسی مربوطه دریافت می کنند و موارد خواسته شده را یکی یکی تکمیل می نمایند . پروپوزال تکمیل شده حاوی اطلاعات جامعی در مورد تحقیق و پژوهش اصلی دانشجو است که طی یک سری مطالعات و جمع آوری اطلاعات از منابع معتبر، مقالات علمی و کتب مرجع به دست آمده است .

اینکه زمان دقیق تکمیل و تحویل فرم های پروپوزال در هر دانشگاه یا مقطع تحصیلی چه موقع است به قوانین و مقررات آن دانشگاه بستگی دارد. آنچه در مورد انواع پروپوزال های دانشجویان تحصیلات تکمیلی صادق است این است که فرم پروپوزال تکمیل شده باید جنبه نوآوری و خلاقانه داشته و دارای یک مفهوم و معنای ارزشمند باشد. معمولاً رشته هایی مانند مدیریت یا فناوری اطلاعات باید در پروپوزال تکمیل شده خود به ارائه راهکار مؤثر برای رفع یک مشکل در یک حوزه خاص بپردازند .

 

نمونه پروپوزال روانشناسی شامل چه قسمت هایی است ؟

یکی از رشته های محبوب و پرطرفدار در مقطع کارشناسی ارشد، رشته روانشناسی است که دارای گرایش های مختلفی نظیر روانشناسی بالینی، روانشناسی خانواده، کودکان و ... می باشد. پروپوزال تکمیل شده در گرایش های رشته روانشناسی شامل عنوان اصلی تحقیق، بیان مسأله و ضرورت موضوع، اهمیت تحقیقات، پیشینه تاریخی مطالعاتی در این حوزه، جنبه های نوآوری و خلاقیت در طرح، اهداف کلی و جزئی، فرضیه ها، روش های تحقیق، بررسی و تجزیه و تحلیل داده ها، منابع و مشخصات کلی دانشجو و اساتید می باشد. یک قسمت اصلی در اکثر فرم های پروپوزال تکمیل شده به هزینه های پروژه اختصاص دارد که توسط استاد راهنما بهتر است تکمیل شود .

پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی شامل چه قسمت هایی است ؟

مدیریت بازرگانی یکی دیگر از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد است. این رشته تا مقطع دکتری ادامه دارد و به گرایش های مختلفی تقسیم بندی می شود. قوانین نگارش پروپوزال برای رشته مدیریت بازرگانی مشابه با سایر رشته ها است. این فرم تحقیقاتی از قسمت هایی نظیر عنوان تحقیق، بیان مسأله و ضرورت تحقیق، فرضیه ها، پیشینه مطالعاتی، روش های مطالعات و تحقیقات در جامعه آماری، تهیه و تدوین پرسش نامه ها، تحلیل آماری داده ها، بحث و نتیجه گیری، رسم جدول و نمودار با نرم افزارهای آماری و ذکر منابع و مراجع است. یک پروپوزال تکمیل شده عالی می تواند اعتبار پایان نامه ها را افزایش دهد. برای دریافت نمونه پروپوزال آماده رشته مدیریت بازرگانی می توانید با مجموعه ..... تماس حاصل فرمایید .

 

24 feb 2019